آموزش import و export محصولات ووکامرس

آموزش import و export محصولات ووکامرس

یکی از امکاناتی که ووکامرس به شما ارائه می‌دهد این است که می‌توانید محصولات را به همراه تصاویر درون‌ریزی و یا برون‌بری کنید. ویژگی درون ریزی و برون بری محصولات ووکامرس به شما این امکان را خواهد داد که به راحتی فروشگاه خود را به سایت دیگری انتقال دهید و یا محصولات موجود در فروشگاه خود را در چندین فروشگاه دیگر اضافه نمایید. برای آشنایی با نحوه import و export محصولات WooCommerce به همراه تصاویر با ما در همگام وب همراه باشید.

درون ریزی و برون بری محصولات ووکامرس

شما ممکن است به دلایل مختلفی به import و export کردن محصولات ووکامرس نیاز پیدا کنید. برای مثال ممکن است قصد داشته باشید محصولات موجود در فروشگاه را به سایت دیگری منتقل کنید و یا یک سایت فروشگاهی جدید با همان محصولات را ایجاد کنید. شاید بخواهید فروشگاه خود را به یک سرور جدید منتقل کنید که در این حالت استفاده از درون‌ریزی و برون‌بری ووکامرس شاید یک راه کاربردی و مفید در انجام اینکار باشد. در ادامه مقاله شما با دو روش برای import و export کردن محصولات آشنا می‌شوید.

import و export محصولات بدون افزونه

شما می‌توانید با استفاده از ویژگی‌های پیشفرض ووکامرس بدون استفاده از افزونه، محصولات مورد نظر خود را import یا export نمایید. برای export محصولات ووکامرس ابتدا باید به بخش Products یا محصولات > همه محصولات در قسمت مدیریت وردپرس خود بروید. در آنجا، دو دکمه را در بالای صفحه برای «import» یا «export» محصولات خواهید دید. در نسخه فارسی وردپرس نام دکمه‌ها درون‌ریزی و برون‌بری است.

درون ریزی و برون ریزی محصولات ووکامرس

در ادامه، کافی است روی دکمه برون بری یا export برای انتقال محصول به وب‌سایت دیگر و از دکمه درون ریزی یا import برای وارد کردن محصول از وب‌سایت‌های دیگر کلیک کنید. در صفحه بعدی، مجموعه‌ای از گزینه‌ها برای انتخاب داده‌هایی که می‌خواهید export کنید، قابل رویت می‌باشد.

درون ریزی و برون ریزی محصولات woocommerce

گزینه‌های پیش فرض برون بری

شما می‌توانید از گزینه‌هایی استفاده نمایید که فقط ستون‌های خاصی از داده‌های محصول را برون‌بری یا export کند. همچنین این امکان را دارید که تنها محصولی خاص را در دسته بندی‌های دلخواه export نمایید. اگر می‌خواهید تمامی محصولات را به همراه تصاویر صادر کنید، می‌توانید از این گزینه‌ها استفاده نکنید. همچنین برای بررسی امکانات بیشتر می‌توانید گزینه Export custom meta را بررسی نمایید و در پایان بر روی دکمه ایجاد CSV کلیک کنید تا پس از ایجاد فایل CSV، فایل را دانلود کنید.

فایل CSV چیست؟

CSV مخفف عبارت Comma Separated Values می‌باشد و یک فایل متنی ساده می‌باشد که ستون‌ها یا فیلدهای مختلف داده را با کاما جدا می‌کند. شما می‌توانید این فایل را با هر نرم‌افزار spreadsheet مانند Google Sheets یا Microsoft Excel باز کنید.

import محصولات ووکامرس

گزینه‌های پیش فرض درون ریزی

برای import یا درون ریزی محصولات ووکامرس نیز به همین روش عمل خواهیم کرد، یعنی به صفحه محصولات و سپس «همه محصولات» رفته و دکمه import یا درون‌ریزی را انتخاب می‌کنیم.

import WooCommerce ووکامرس

اگر هنوز محصولی را در وب سایت خود درون‌ریزی نکرده‌اید، به جای گزینه‌هایی که در بالای صفحه وجود دارد دکمه‌هایی را در مرکز صفحه خواهید دید، که برای شروع باید، روی دکمه “start import” یا شروع درون‌ریزی کلیک کنید.

import یا درون ریزی محصولات ووکامرس

برای import کردن محصولات ووکامرس از این روش ابتدا روی دکمه choose file کلیک کنید سپس فایل CSV که قبلا دانلود کرده‌اید را انتخاب کنید.

درون‌ریزی محصولات


در این مرحله WooCommerce بررسی می‌کند که آیا فایل CSV با نسخه وردپرس شما مطابقت دارد یا نه. سپس، از شما می‌خواهد که داده‌های ورودی را با داده‌های سایت فروشگاهی خود منطبق نمایید.

تنظیمات درون ریزی محصولات ووکامرس

تنظیمات پیش فرض ووکامرس معمولا برای اکثر سایت‌های فروشگاهی به درستی کار می‌کند، اما شما باید بررسی کنید که اگر امکاناتی کم و یا زیاد میباشد از منوی کشویی کنار آن، فیلد منطبق را انتخاب نمایید.

گزینه‌های پیشرفته import ووکامرس


در ادامه روی دکمه Run the Importer کلیک کنید. در این مرحله WooCommerce داده‌های مورد نظر شما را از طریق فایل CSV وارد یا Import می‌نماید. همچنین تصاویر پیوست شده به محصولات شما را دانلود می‌کند. این یک روش بسیار ساده و کاربردی برای درون ریزی و برون بری محصولات ووکامرس بدون استفاده از افزونه می‌باشد. در ادامه باما همراه باشید.

پایان برون بری و درون ریزی محصولات

import و export محصولات با افزونه

برای استفاده از این روش ما از یک افزونه یا پلاگین برای import و export محصولات ووکامرس استفاده خواهیم کرد. مزیت استفاده از افزونه برای درون ریزی و برون بری محصولات این است که گزینه‌های بیشتر و منعطف تری را به شما ارائه می‌دهد، به علاوه به شما امکان می‌دهد محصولات را به صورت دسته‌بندی شده درون‌ریزی یا برون‌بری کنید که در صورت داشتن فروشگاه بزرگ اینترنتی کار شما را بسیار راحت‌تر می‌کند.

با توجه به اینکه افزونه Product Import Export for WooCommerce یک افزونه تجاری است، حتما توجه داشته باشید که برای خرید افزونه حتما به وب‌سایت مرجع و سازنده افزونه مراجعه کنید، نمونه‌های مشابه و موجود از افزونه‌ها در سایت‌های ایرانی و دیگر سایت‌ها (هر وب‌سایتی به غیر از وب‌سایت سازنده) نال و فاقد اعتبار بوده و ممکن است وب‌سایت شما را با مشکلات امنیتی مواجه خواهد کند.

آموزش خصوصی طراحی سایت و وردپرس به صورت آنلاین

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ با شماره ۰۹۹۹۹۹-۱۵۸-۱۱ در تماس باشید.

پروژه محور - ارتباط مستقیم با مدرس

برای انجام این کار ابتدا افزونه Product Import Export for WooCommerce را در وردپرس خود نصب و فعال نمایید. این افزونه به صورت سه پلاگین مجزا ارائه می‌شود، شما باید همه آنها را دانلود و نصب کنید.

برون بری محصولات

پس از نصب و فعال‌سازی افزونه، باید از صفحه Webtoffee Import Export (Pro) و قسمت export «محصول» را به روشی که می‌خواهید برون بری کنید انتخاب کنید. چند روش برای اکسپورت محصولات ارائه شده است که بر حسب نیاز خود می‌توانید آن را انتخاب نمایید.

import و export محصولات با افزونه

روش Quick Export به‌طور خودکار تمام محصولات شما را برای برون بری انتخاب می‌کند.

درون ریزی و برون ریزی محصولات با افزونه

در صورت تمایل، می‌توانید «Advanced Export» را نیز انتخاب کنید که به شما اجازه می‌دهد، محصولات را بر اساس دسته بندی، برچسب‌ها و امکانات دیگر فیلتر کنید.شما همچنین می‌توانید محصولات جداگانه را به صورت دلخواه حذف کنید.

import و export محصولات با افزونه

پس از انتخاب روش مورد نظر، روی دکمه Export کلیک کنید و افزونه شروع به آماده سازی داده‌های محصول شما می‌کند. در ادامه از شما می‌خواهد که فایل آماده شده را در سیستم خود ذخیره نمایید.

درون ریزی و برون بری محصولات با Product Import Export for WooCommerce

مراحل برون ریزی محصولات، به پایان رسید و شما می‌توانید از آن برای درون ریزی محصولات در فروشگاه WooCommerce دیگر استفاده کنید.

درون ریزی محصولات

برای ایمپورت کردن محصولات ووکامرس با افزونه نیز همین روش را تکرار کنید، با این تفاوت که گزینه import را در مرحله Webtoffee Import Export (Pro) انتخاب کنید.

ایمپورت کردن محصولات ووکامرس با افزونه

برای ادامه روی دکمه “Select import method” کلیک کنید.در مرحله بعد، باید یک روش import را انتخاب کنید و فایل صادراتی را که قبلا دانلود کرده اید در رایانه خود آپلود کنید.

Select import method

برای ادامه روی دکمه “Map and Import Columns” کلیک کنید.

در صفحه بعدی، فهرستی از فیلدهای منطبق با فایل درون ریزی خود را خواهید دید. اگر یک فیلد خالی می‌بینید، می‌توانید یک فیلد مطابق برای آن در ستون بعدی انتخاب کنید. اگر نیاز به تغییراتی در موارد مختلف مثل اندازه محصولات، رنگ مورد استفاده و … دارید از قسمت ویژگی‌ها یا Attributes تنظیمات دلخواه خود را انجام دهید.

import woocommerce product - Map and Import Columns

اگر نیازی به تغییرات ویژگی‌های محصولات ندارید، می‌توانید از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید.

در ادامه روی دکمه “Advanced Options / Batch Import” کلیک کنید. در صفحه آخر، advanced options را مشاهده خواهید کرد. برای مثال، می‌توانید انتخاب کنید که محصولات با ID یا SKU مورد نظر شما مطابقت داشته باشند یا نه، یا در مورد محصولات قبلی چه تصمیمی گرفته شود و ….

درون ریزی محصولات Advanced Options / Batch Import


اگر محصولات را به یک فروشگاه جدید انتقال می‌دهید، می‌توانید از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید. در نهایت بر روی دکمه “IMPORT” کلیک کنید تا فرآیند درون ریزی محصول اجرا شود در این بخش ما طی شدن مراحل ایمپورت را در صفحه مشاهده خواهید کرد. پس از اتمام، می‌توانید روی “View Products” کلیک کنید تا از صحت ایمپورت تمامی محصولات مورد نیاز مطمئن شوید.

PRODUCT IMPORTED IN WOOCOMARCE

جمع بندی

ما در این مقاله تلاش نمودیم که شما را با نحوه درون ریزی و برون ریزی محصولات ووکامرس آشنا نماییم. نحوه import و export محصولات ووکامرس یکی از مواردی است که بسیاری از افراد که دارای یک سایت فروشگاهی هستند به آن احتیاج پیدا خواهند کرد، امیدواریم توانسته باشیم آموزشی مفید و کاربردی به شما عزیزان ارائه داده باشیم.

اگر مشکل حل نشد، از کجا می توان پشتیبانی وردپرس را دریافت کرد؟

اگر مراحل را دنبال کردید و مشکل حل نشد، همیشه می توانید برای شناسایی و رفع مشکل به میزبان وب خود مراجعه کنید. یک میزبان وب مناسب، پشتیبانی لازم برای راه اندازی مجدد سایت را به شما ارائه خواهد داد.

در همگام وب نیز خدمات پشتیبانی وردپرس به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته ارائه شده است، خدمات پشتیبانی به جهت کیفیت و نظارت بهتر دارای ظرفیت محدود بوده که این امر موجب پاسخدهی و رفع مشکل در سریع‌ترین زمان خواهد بود.