بهترین افزونه های مقایسه محصولات ووکامرس

بهترین افزونه های مقایسه محصولات ووکامرس (1402)

در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های اضافه کردن ویژگی مقایسه محصولات ووکامرس در فروشگاه آشنا کنیم، مقایسه محصولات یک راه عالی برای افزایش نرخ تبدیل و بهبود تجربه کاربری در فروشگاه می‌باشد. دلیل این امر این است که مقایسه به مشتریان کمک می‌کند تا با خیال آسوده‌تری از سایت شما خرید کنند و در عین حال در زمان صرفه‌جویی نمایند. در نتیجه مشتریان می‌توانند راحت‌تر تصمیم به خرید بگیرند و تشویق خواهند شد که خرید بیشتری در فروشگاه شما داشته باشند. در این پست قصد داریم به بررسی بهترین افزونه های مقایسه محصولات ووکامرس بپردازیم.

بهترین افزونه‌های مقایسه محصولات ووکامرس

مقایسه محصولات ووکامرس

قابلیت Product Comparison یا مقایسه محصولات شرایطی را محیا می‌کند تا کاربران محصولات هم‌گروه و مشابه را بر اساس ویژگی‌ها، قیمت، اندازه و … با یکدیگر مقایسه کنند. فرض کنید در فروشگاه شما دو محصول از یک برند با ویژگی‌ها و عملکرد مشابهی وجود دارند، در این حالت تشخیص اینکه کدام محصول برای مشتری بهتر است، برای مشتری بسیار دشوار است، ویژگی مقایسه با در کنار هم قرار دادن ویژگی‌های محصولات شرایطی را محیا می‌کند که انتخاب برای مشتری ساده‌تر باشد و در نهایت موجب بهبود تجربه خرید برای مشتری شود.

چرا به ویژگی مقایسه محصولات در ووکامرس نیاز داریم؟

مقایسه محصولات فروشگاه در ووکامرس به شما امکان می‌دهند یک جدول مقایسه در کنار هم، از چندین محصول ایجاد کنید که در front-end سایت شما نمایش داده می‌شود. به این ترتیب، مشتریان می‌توانند محصولات مختلف را با هم مقایسه کرده و مناسب‌ترین محصول را انتخاب کنند.

فروشگاهی که می‌خواهد محصولات خود را به شیوه‌ای جذاب به نمایش بگذارند، قطعا به قابلیت مقایسه محصول نیاز خواهد داشت. استفاده از ویژگی مقایسه محصولات در ووکامرس موجب بهبود تجربه کاربری خواهد شد. در حقیقت با ارائه یک ویژگی‌ کلیدی از هر محصول، به آگاهی دادن به مشتریان برای خرید کمک می‌کند. در نهایت مقایسه محصول،‌ به افزایش فروش در کسب و کار شما کمک می‌کند و در عین حال رضایت مشتری را نیز بهبود می‌بخشد.

افزودن ویژگی مقایسه محصولات فروشگاه از طریق افزونه

وردپرس و ووکامرس به صورت پیشفرض دارای ویژگی مقایسه محصول نیستند، و باید این ویژگی را از طریق کدنویسی و یا افزونه‌های موجود اعمال کرد، در ادامه این مقاله نیز قصد داریم بهترین افزونه‌های مقایسه محصول در ووکامرس را به شما معرفی کنیم.

مهمترین نکات در انتخاب افزونه مقایسه محصول ووکامرس

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که باید از خود بپرسید این است که نصب و استفاده از افزونه مقایسه محصول فروشگاهی چقدر ساده است. افزونه مقایسه‌ای برای استفاده شما مناسب است که پیکربندی و رابط کاربری ساده‌ای داشته باشد و مهمتر از آن، باید قابلیت تنظیم جداول مقایسه محصولات را به سادگی برایتان فراهم کرده باشد، به همراه گزینه‌های کافی برای سفارشی کردن این جداول بر اساس نیازهای شما. به عنوان مثال، شما باید بتوانید تعداد محصولاتی را که در جداول خود قرار می‌دهید انتخاب کنید.

هنگام انتخاب یک افزونه مقایسه محصول برای سایت فروشگاهی خود، فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید قبل از انتخاب افزونه در نظر گرفته شوند. برخی از مواردی که باید در هنگام انتخاب افزونه به آن توجه داشته باشید را در ادامه مقاله باهم مرور می‌کنیم.

قیمت مناسب افزونه مقایسه

با توجه به اینکه بسیاری از افزونه‌ها دارای نسخه تجاری هستند و یا به طور کلی به صورت تجاری عرضه می‌شوند، یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای هر کسب و کاری هنگام استفاده از یک افزونه جدید، هزینه آن است. به عنوان مثال، آیا کسب و کار شما با پرداخت هزینه یکباره مشکلی ندارد؟ یا اشتراک سالانه برای شما مناسب‌تر می‌باشد؟ همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا قیمت افزونه مقایسه، شامل پشتیبانی مشتری در صورت مشکل در افزونه می‌باشد یا خیر.

توجه داشته باشید افزونه‌ها را حتما از طریق وب‌سایت مرجع خریداری نمایید. محصولات مشابهی که به عنوان محصول ارجینال و اصلی در فروشگاه‌های ایرانی به فروش می‌رسند، نال و فاقد اعتبار بوده و ممکن است فروشگاه شما را با مشکلات جدی مواجه سازند. – خطرات استفاده از محصولات نال

انتخاب نحوه نمایش افزونه مقایسه

نحوه نمایش اطلاعات در یک افزونه مقایسه نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد، افزونه‌ای را انتخاب نمایید که به شما امکان می‌دهد نوع نمایش مقایسه محصول را سفارشی‌سازی کنید، در این صورت شما می‌توانید بر نحوه نمایش مقایسه محصولات در قسمت front-end فروشگاه آنلاین خود کنترل داشته باشید.

  1. آیا جداول مقایسه ثابتی را در نظر گرفته‌اید؟
  2. آیا می‌خواهید مشتریان شما بتوانند آنها را فیلتر کنند؟
  3. آیا می‌خواهید تصاویر گالری را به بخش مقایسه محصولات خود اضافه کنید؟
  4. آیا می‌خواهید افزونه قابلیت نمایش از طریق بلوک‌های گوتنبرگ و کدکوتاه را داشته باشد؟

تاثیر سایت ووکامرس شما در انتخاب افزونه مقایسه

تصمیم گیری در مورد انتخاب افزونه مقایسه ووکامرس به نوع فروشگاه شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما صاحب یک فروشگاه آنلاین پوشاک با تعداد زیادی محصولات مشابه هستید، مهم است که افزونه شما به راحتی تفاوت بین آنها را برای مشتریان مشخص نماید. حتی ممکن است بخواهید در برخی موارد محصولات مرتبط را نیز به نمایش بگذارید.

بررسی آمار نصب، رتبه‌بندی‌ها و امتیاز افزونه

هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب یک افزونه مقایسه محصول برای فروشگاه خود، می‌بایست به تعداد نصب افزونه، رتبه بندی‌ها و بررسی‌های افزونه توجه کنید. این می‌تواند بینش بهتری در مورد اینکه تجربه Back-end افزونه چگونه است به شما بدهد. همچنین ممکن با بررسی این اطلاعات به اطلاعاتی در خصوص سازگاری افزونه با فروشگاه شما نیز دست پیدا کنید.

سازگاری افزونه با سایر افزونه‌ها و قالب سایت

از آنجایی که سایت فروشگاهی شما دارای افزونه‌های دیگری نیز می‌باشد، باید در نظر داشته باشید که آیا افزونه مقایسه محصولی که تصمیم به استفاده از آن دارید با سایر افزونه‌ها و قالبی که در سایت خود نصب کرده‌اید، یسازگار است یا خیر. این تضمین می‌کند که همه چیز همانطور که انتظار می‌رود پیش رود و تجربه کاربری خوبی را برای مشتریان شما فراهم می‌کند.

خدمات پشتیبانی افزونه

چه یک توسعه دهنده در بین کارمندان خود داشته باشید و چه با تیمی از توسعه‌دهندگان برای حفظ سایت خود کار کنید، همیشه می‌خواهید پشتیبانی خوبی از جانب افزونه نیز داشته باشید. پشتیبانی مناسب، برای حل خطاها و مسائل مربوط به افزونه یا برای راه اندازی آن در سایت تجارت الکترونیک شما ضروری است. هنگام خریداری و انتخاب یک افزونه حتما به نوع پشتیبانی محصول دقت کنید.

بهترین افزونه مقایسه محصول ووکامرس

حال که دید واضحتری نسبت به محصولات دارید و با نکاتی که قبل از انتخاب افزونه باید به آنها توجه داشت آشنا شده اید، در ادامه ، ما محبوبترین و بهترین افزونه‌های مقایسه محصول در ووکامرس را به شما معرفی می‌کنید تا بتوانید بهترین افزونه را برای سایت خود انتخاب کنید.

WooCommerce Product Table Ultimate

بهترین افزونه مقایسه محصول در فروشگاه ووکامرس WooCommerce Product Table Ultimate

WooCommerce Product Table Ultimate یک راهکار بسیار مناسب برای نمایش مقایسه محصولات در هر بخش از سایت وردپرس شما ارائه می‌دهد. این افزونه قدرتمند مقایسه به شما امکان می‌دهد محصولات خود را در قالب یک جدول خوانا (easy-to-read) نمایش دهید. به این ترتیب، مشتریان می‌توانند به سرعت و به راحتی مقایسه محصولات را در یک لحظه مشاهده کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این افزونه این است که به شما امکان می‌دهد محصولات را به روش‌های مختلف از جمله بر اساس SKU، امتیاز، قیمت و توضیحات نمایش دهید. این امر باعث می‌شود تا مشتریان بتوانند به سرعت محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنند و چندین محصول مشابه را در یک نمای واحد مشاهده کنند.

با استفاده از افزونه WooCommerce Product Table Ultimate، می‌توانید مقایسه محصولات را مستقیماً در صفحه اصلی فروشگاه، صفحات مقایسه دسته‌بندی خاص یا هر جایی از سایت فروشگاهی خود که گوتنبرگ در آن فعال است، تنظیم کنید. این بدان معنی است که می‌توانید جدول مقایسه محصول را در هر جایی نمایش دهید و آن را به عنوان بلوک گوتنبرگ یا با استفاده از یک کد کوتاه ویرایش کنید.

آموزش خصوصی طراحی سایت و وردپرس به صورت آنلاین

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ با شماره ۰۹۹۹۹۹-۱۵۸-۱۱ در تماس باشید.

پروژه محور - ارتباط مستقیم با مدرس

WPC Smart Compare for WooCommerce

WPC Smart Compare for WooCommerce یک افزونه، با استفاده ساده می‌باشد که به شما امکان می‌دهد مقایسه محصولات را در سایت فروشگاهی خود ایجاد نمایید. این افزونه عملکرد پیش‌فرض ووکامرس را گسترش می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند که مقایسه محصولات پیشرفته را در فروشگاه آنلاین خود ارائه دهید، حتی اگر نحوه کدنویسی را بلد نباشید. با استفاده از افزونه، می‌توانید مقایسه محصولات را به صورت افقی یا عمودی، در سایت ووکامرس خود، نمایش دهید.

نکته جالب در مورد ان افزونه این است که بصورت پیش‌فرض با یک رابط بصری کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) ایجاد شده است که ایجاد جداول مقایسه محصول را در فروشگاه آنلاین شما میسر می‌کند. با این حال، برای استفاده از ویژگی‌های پیشرفته، مانند سفارشی‌سازی یا تنظیم فیلدهای سفارشی در جدول مقایسه محصول، به نسخه تجاری افزونه نیاز پیدا می‌کنید.

YITH WooCommerce Compare

YITH WooCommerce Compare یکی از بهترین افزونه های مقایسه ووکامرس

یکی دیگر از بهترین افزونه‌های مقایسه ووکامرس، افزونه YITH WooCommerce Compare است، این محصول یک افزونه حرفه‌ای مقایسه محصولات است و طوری طراحی شده است که به مشتریان شما اجازه می‌دهد به راحتی محصولات را هنگام خرید از فروشگاه آنلاین شما، مقایسه کنند.

YITH WooCommerce Compare که توسط YITH Themes طراحی شده، به شما امکان می‌دهد محصولات را در یک جدول مقایسه محصول نمایش دهید که از نظر بصری برای مشتریان شما دارای جذابیت زیادی می‌باشد. شما می‌توانید قیمت، رتبه‌بندی و توضیحات هر محصول و همچنین موجودی یا عدم موجودی آن را در این جداول نمایش دهید.

با استفاده از این افزونه قدرتمند، می‌توانید یک نمای کلی در سطح بالایی از شباهت‌ها و تفاوت‌های بین محصولات ارائه دهید و به مشتریان سایت خود کمک کنید تا محصول مناسبتر را خریداری کنند. این افزونه دارای دو نسخه تجاری و رایگان است، که نسخه رایگان آن نیز ممکن است تمامی نیازهای سایت شما را براورده سازد. نکته بسیار جالب در مورد YITH WooCommerce Compare این است که هزینه‌ای که از طریق اشتراک سالانه می‌پردازید شامل یک سال بروز رسانی و پشتیبانی تضمینی نیز می‌شود.

WooCommerce Better Compare

افزونه مقایسه فروشگاه ووکامرس WooCommerce Better Compare

WooCommerce Better Compare یکی دیگر از بهترین افزونه‌های مقایسه محصول در فروشگاه است که به مشتریان شما این امکان را می‌دهد محصولات را قبل از افزودن آنها به سبد خرید خود، با یکدیگر مقایسه کنند. با استفاده از این افزونه، می‌توانید جداول مقایسه پویای مبتنی بر AJAX ایجاد کنید که به یافتن سریع محصول مورد نظر مشتریان شما کمک می‌کند و تجربه خرید مشتریان را بهبود می‌بخشد.

همچنین این افزونه به مشتریان شما این امکان را می‌دهد که چندین محصول را برای مقایسه انتخاب کنند و در عین حال یک صفحه نمایش سفارشی برای مشاهده ویژگی‌ها و کیفیت‌های هر محصول در کنار هم داشته باشند.

Compare Products with WooCommerce

افزونه مقایسه محصولات ووکامرس Compare Products with WooCommerce

Compare Products with WooCommerce یک رویکرد مدرن برای نمایش مقایسه محصولات ووکامرس ارائه می‌دهد. این افزونه به شما اجازه می‌دهد ویژگی‌های اضافه را به محصولات خود اضافه کنید که می‌توانند بعداً با یکدیگر در یک طرح بندی به سبک جدول مقایسه شوند. نکته مهم در مورد این افزونه این است که در آن مقایسه دسته‌ها یا دسته‌بندی‌هایی که قبلاً در سایت شما موجود بوده است محدود نمی‌شود. این بدان معنی است که شما می‌توانید دسته‌ها یا ویژگی‌هایی را تعریف کنید که جدول مقایسه شما به دلخواه شما سفارشی سازی شود.

این افزونه همچنین دارای ویژگی‌های سفارشی‌سازی گسترده‌ای است که به شما امکان می‌دهد یک تجربه خرید منحصر به فرد برای کاربران ایجاد نمایید. همچنین می‌توانید کادر انتخاب «افزودن مقایسه» یا Add to compare را در قسمت front end فروشگاه آنلاین خود نمایش دهید.

به این ترتیب، مشتریان می‌توانند قبل از افزودن یک محصول به سبد خرید خود و خرید از فروشگاه آنلاین شما، چندین محصول را انتخاب کرده و آنها را در کنار یکدیگر مقایسه کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند با استفاده از جعبه شناور یا floating box در پایین صفحه نمایش، تمام مواردی را که به سبد مقایسه خود اضافه کرده‌اند، مشاهده و بررسی کنند. متاسفانه این افزونه دارای نسخه رایگان نیست، لینک خرید افزونه از وب‌سایت مرجع در اینجا قرار داده شده است.

WooCommerce Products Compare

WooCommerce Products Compare بهترین افزونه مقایسه محصول ووکامرس در فروشگاه

WooCommerce Products Compare یک افزونه مقایسه محصول بسیار قدرتمند می‌باشد که توسط تیم WooCommerce ایجاد شده است. با توجه به اینکه این افزونه توسط تیم سازنده ووکامرس طراحی شده است، قطعا این افزونه یکی از سازگارترین و بهترین افزونه‌های مقایسه محصول ووکامرس است، این افزونه با پلاگین‌های دیگری که در لیست ذکر کرده‌ایم کمی متفاوت است زیرا به مشتریان شما این امکان را می‌دهد محصولات مختلفی را برای مقایسه خود انتخاب کنند.

با استفاده از چک باکس مقایسه، مشتریانی که قصد خرید از سایت شما را دارند می‌توانند چندین محصول را انتخاب کنند و یک جدول مقایسه به همراه ویژگی‌های مختلف محصول، مانند قیمت، رتبه، در دسترس بودن و توضیحات محصول را مشاهده کنند. علاوه بر این، مشتریان می‌توانند محصولات را در هر نقطه از فروشگاه آنلاین شما، از جمله صفحات دسته بندی یا صفحات محصول، مقایسه کنند. متاسفانه این محصول نیز دارای نسخه رایگان نیست.

WooCommerce Compare Products Premium

افزونه WooCommerce Compare Products Premium یک افزونه حرفه‌ای برای ایجاد مقایسه محصولات در سایت فروشگاهی است. این افزونه به شما این امکان را می‌دهد که یک “سبد خرید” مقایسه ایجاد کنید که در آن مشتریان می‌توانند محصولات را برای مقایسه در آن قرار دهند.

همچنین می‌توانید ویجت لیست مقایسه اختصاصی خود را در هر فضایی از سایت خود قرار دهید. به این ترتیب، مشتریان می‌توانند لیست مقایسه را در همان صفحه مقایسه، در یک برگه جدید یا به عنوان یک پنجره بازشو باز کنند تا هر طور که می‌خواهند محصولات را با هم مقایسه کنند.

WooCommerce Compare Products Premium دارای ویژگی‌های قابل توجه همگام‌سازی زنده و ذخیره‌سازی می‌باشد، به طوری که لیست‌های مقایسه حتی در هنگام استفاده، به‌روزرسانی می‌شوند. همچنین گزینه‌های زیادی برای انتخاب استایل مورد نظرتان ارائه می‌دهد، به این ترتیب شما می‌توانید نحوه نمایش مقایسه محصولات فروشگاه را در سایت خود سفارشی‌سازی کنید.

جمع بندی

استفاده از یک افزونه مقایسه محصول در فروشگاه، یک راه عالی برای بهبود تجربه خرید از فروشگاه شما و ترغیب مشتریان به خرید بیشتر است. با استفاده از یک افزونه مقایسه محصول، امکان مشاهده دقیق‌تر ویژگی‌های چندین محصول را به طور همزمان برای مشتریان خود ایجاد می‌کنید. انجام این کار به مشتریان در تصمیم گیری‌ برای خرید کمک می‌کند و به آنها احساس اطمینان بیشتری می‌دهد.

به مرور جداول مقایسه محصولات، با افزایش نرخ تبدیل و تشویق مشتریان به خرید از فروشگاه آنلاین شما، درآمد بیشتری برای کسب و کارتان ایجاد می‌کند. با وجود گزینه‌های مختلف، تصمیم‌گیری در مورد انتخاب مناسب‌ترین افزونه مقایسه برای کسب‌وکارتان امری دشوار می‌باشد. ما استفاده از افزونه YITH WooCommerce Compare را توصیه می‌کنیم، زیرا یک افزونه کامل برای انواع سایت های فروشگاهی است.

این افزونه، تنظیم جداول مقایسه محصولات را در فروشگاه آنلاین بسیار آسان می‌کند، حتی اگر دانش فنی قبلی نداشته باشید. شما می‌توانید با استفاده از این افزونه، چندین ویژگی محصول را به سرعت و به سادگی برای مقایسه به نمایش بگذارید و اجازه دهید محصولات به طور مستقیم از جدول مقایسه به سبد خرید اضافه شوند. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در رابطه با بهترین افزونه مقایسه محصول در ووکامرس به شما عزیزان داده باشیم، از اینکه مطالب ما را دنبال می‌کنید از شما سپاسگزاریم.

خدمات طراحی سایت

طراحی سایت مطابق با استانداردهای روز برنامه‌نویسی، به همراه آموزش استفاده و ۶ ماه پشتیبانی رایگان