نحوه استفاده از افزونه Yoast SEO در وردپرس

0 تا 100 تنظیمات و نحوه استفاده از افزونه Yoast SEO در وردپرس

یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، افزونه Yoast SEO بوده که کمک شایانی به نشان دادن سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو گوگل می‌کند. سئوی وردپرس یک موضوع پیچیده بوده که خوشبختانه برای رفع پیچیدگی آن می‌توان از برخی افزونه‌های وردپرس مانند افزونه Yoast SEO استفاده کرد. این افزونه ویژگی‌های متعددی داشته که به شما امکان کنترل دقیق بر روی سئوی سایت خود را می‌دهد. در ادامه با نحوه استفاده از Yoast SEO آشنا می‌شوید تا روند SEO سایت برایتان ساده‌تر شود.

در این مقاله، راهنمای مبتدی افزونه Yoast SEO را به اشتراک می گذاریم که نکات اولیه و تنظیمات اولیه را پوشش می‌دهد. سپس به سراغ راهنمای پیشرفته‌تر Yoast SEO، از جمله استفاده از متا متغیرها، تنظیمات طرحواره و موارد دیگر می‌رویم.

آموزش تنظیمات افزونه یواست سئو وردپرس برای مبتدیان

در این بخش، مواردی را که مبتدیان باید در مورد افزونه Yoast SEO بدانند توضیح خواهیم داد. این موارد عبارتند از:

 • نحوه استفاده از Yoast SEO Configuration Wizard
 • متا باکس Yoast SEO چیست و چگونه کار می‌کند
 • کارهایی که می توانید از داشبورد Yoast SEO انجام دهید

سپس در بخش بعدی به برخی از تنظیمات پیشرفته تر افزونه Yoast SEO می پردازیم.

استفاده از Yoast SEO Configuration Wizard

بعد از نصب افزونه Yoast SEO می‌توانید با کلیک بر روی تب جدید Yoast SEO در قسمت مدیریت وردپرس خود به داشبورد دسترسی پیدا کنید.

اگر اولین باری است که از افزونه یواست سئو استفاده می کنید، یک اعلان بزرگ را مشاهده می‌کنید که در آن می‌توانید روی Start first-time configuration کلیک کنید.

نصب افزونه Yoast SEO

با کلیک بر روی دکمه configuration wizard می‌توانید پیکربندی Yoast SEO را در وردپرس شروع کنید تا گوگل بتواند محتوای شما را بهتر درک کند. در ادامه شما را در این رابطه بیشتر راهنمایی می‌کنیم.

بخش SEO Data Optimization

در بخش SEO Data Optimization، می‌توانید از نمایه‌سازی‌های Yoast برای بهبود فوری هرگونه مشکل فنی در سایت خود استفاده کنید. این روش مشابه روشی است که گوگل سایت شما را تجزیه و تحلیل می‌کند. اگر چه، در صورتی که محتوای زیادی دارید، استفاده از این روش ممکن است کمی زمان‌بر باشد.

بخش SEO Data Optimization در افزونه Yoast SEO

توجه داشته باشید که این تنظیم فقط برای محیط‌های تولید در دسترس است. بنابراین، اگر وب‌سایت شما یک محیط غیر تولیدی است، به سادگی باید بر روی Continue کلیک کنید.

بخش Site Representation

در بخش Site Representation، نوع سایتی را انتخاب کنید که با سایت شما مطابقت دارد. اگر سایت شما شخصی است از منوی کشویی برای مشخص کردن کاربر استفاده کنید. اگر سایت شما نماینده یک سازمان است، نام شرکت را وارد کنید.

بخش Site Representation در افزونه Yoast SEO

در پایین تر، می‌توانید لوگوی شرکت را از کتابخانه رسانه یا رایانه خود آپلود کنید. این لوگو حداقل باید 112×112 پیکسل باشد، همچنین بهتر است یک تصویر مربع شکل را برای لوگو انتخاب کنید. سپس Save را بزنید و ادامه دهید.

بخش Social Profiles

در مرحله بعد، می‌توانید تمام پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی را برای وب‌سایت خود وارد کنید. توجه داشته باشید، اگر وب‌سایت مورد نظر را برای یک سازمان ایجاد می‌کنید، این پروفایل، نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی سازمان شما خواهد بود.

بخش Social Profilesدر افزونه Yoast SEO

اگر یک سایت شخصی دارید، می‌توانید جزئیات را مانند پروفایل‌های اجتماعی، نام و توضیحات کاربر در صفحه نمایه وردپرس خود ویرایش کنید. لازم نیست همه آنها را وارد کنید، فقط نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی را که می‌خواهید فعالانه تبلیغ کنید را انتخاب کنید.

بخش Personal Preferences

در بخش تنظیمات شخصی، می‌توانید تعیین کنید که آیا می‌خواهید افزونه Yoast SEO داده‌های وب‌سایت شما را ردیابی کند یا خیر.

بخش Personal Preferences در افزونه Yoast SEO


همچنین در صورت تمایل می‌توانید در خبرنامه Yoast نیز عضو شوید.

بخش Finish Configuration

در نهایت، باید پیکربندی Yoast SEO خود را نهایی کنید. در اینجا، می‌توانید برای وبینار هفتگی رایگان Yoast ثبت نام کنید.

بخش Finish Configuration در افزونه Yoast SEO

با اتمام مراحل گفته شده شما به تازگی Yoast SEO را پیکربندی کرده اید. از این پس، می‌توانید پیوند را دنبال کنید تا مستقیماً وارد داشبورد Yoast جدید خود شوید.

متا باکس افزونه Yoast SEO

متا باکس افزونه یواست سئو جایی است که بیشترین تعامل را با این افزونه خواهید داشت. متاباکس در موراد زیر به شما کمک می‌کند:

 • محتوای خود را برای کیفیت سئو و خوانایی آن تجزیه و تحلیل کنید.
 • برای نحوه عملکرد محتوای خود در Google و رسانه های اجتماعی تنظیمات آن را پیکربندی کنید.

کادر متا در زیر ویرایشگر وردپرس ظاهر می‌شود (محل دقیق آن بستگی به سایر افزونه‌ها و تم‌های شما دارد).

کادر Meta Box در افزونه Yoast SEO

اگر از ویرایشگر جدید بلاک وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید این بخش را در نوار کناری سمت راست نیز بیابید.

تب SEO

تب SEO بیشتر درباره بهینه سازی محتوای شما برای موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین قسمت در تب بهینه سازی محتوا عبارت کلیدی Focus است. اگر شما می‌خواهید برای یافتن کلمه کلیدی که مردم در جستجوی آن هستند، تحقیقات اساسی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید، می‌توانید کلمه کلیدی را در این کادر وادر کنید تا افزونه Yoast SEO محتوای شما را تجزیه و تحلیل کرده و ببیند پست شما چقدر برای آن کلمه کلیدی خاص بهینه شده است.

تب SEO در افزونه Yoast SEO

توجه داشته باشید که عبارت کلیدی Yoast Focus به شما در رتبه بندی در گوگل کمک نمی‌کند، بلکه تنها توصیه‌ای است که به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را بهینه کنید.

سپس در زیر آن، SEO title (پیش نمایش گوگل) را خواهید دید. می‌توانید با تغییر عنوان SEO و توضیحات متا، می‌توانید این بخش را را به صورت دستی ویرایش کنید. هنگام ویرایش اطلاعات، پیش‌نمایش گوگل تنظیم می‌شود. به علاوه، چراغ سبز نشان می دهد که عنوان SEO شما طول بهینه ای دارد.

پیش نمایش در افزونه Yoast SEO

همچنین در اینجا می‌توانید یک اسلاگ منحصر به فرد برای پست خود وارد کنید. اسلاگ نشانی اینترنتی است که بازدیدکنندگان می‌توانند محتوای شما را پیدا کنند. توجه داشته باشید که این اطلاعات سئو بسیار مهم می‌باشند. زیرا در نتایج جستجوی ارگانیک گوگل نشان داده می‌شود.

توضیحات متا در افزونه Yoast SEO

علاوه بر آن، می‌توانید با SEO analysis (آنالیز سئو) به تجزیه و تحلیل سئو دسترسی پیدا کنید:

استفاده از SEO analysis در SEO analysis

این کار محتوای شما را از نظر سئو ارزیابی می‌کند. می‌توان گفت شما دراین بخش یک نمره و امتیاز کلی برای پست خود دریافت خواهید کرد. علاوه بر آن، می‌توانید با کمک این قسمت در زمینه ویژگی‌های جایگزین تصویر، توضیحات متا، پیوندهای خروجی، توزیع کلمات کلیدی و موارد دیگر سئو سایت خود را بهبود ببخشید.

توجه داشته باشید که با Yoast Premium، می‌توانید یک تجزیه و تحلیل سئوی برتر دریافت کنید، عبارات کلیدی اضافی را تنظیم کنید و عملکرد سئوی خود را پیگیری کنید. در زیر این بخش، برگه محتوای Cornerstone را مشاهده خواهید کرد. در اینجا می‌توانید انتخاب کنید که آیا پست به عنوان محتوای بنیادی (محتوای پایه) که اصلی‌ترین و مهم‌ترین محتوای سایت است، تعیین شود یا خیر.

محتوای بنیادی در افزونه Yoast SEO

محتوای پایه یا Cornerstone content هسته اصلی وب‌سایت شما است. این محتوا بهترین و مهمترین مقالات در سایت شما به شمار می‌رود و صفحات یا پست‌هایی است که می‌خواهید بالاترین رتبه را در موتورهای جستجو داشته باشد. این مقالات معمولاً طولانی و آموزنده‌ هستند و محتواهای مهم پست‌های مختلف وبلاگ را با یکدیگر ترکیب کرده و هر چیزی را که در مورد یک موضوع خاص مهم بوده را به خوبی پوشش می‌دهند.

به عبارت دیگر، فقط بهترین محتوا، پست‌ها یا صفحه‌هایی را که می‌خواهید بروز نگه دارید را به عنوان محتوای بنیادی انتخاب کنید. سپس می‌توانید به راحتی بر اساس این محتوا، پست‌ها و لیست‌های صفحه مرتب کنید.

محتوای بنیادی در افزونه یواست سئو

در بیشتر اوقات، شما هرگز به برگه Advanced نیازی ندارید. اما می‌توانید از آن برای موارد زیر استفاده کنید:

 • متوقف کردن ایندکس از گوگل (می‌توانید از این طریق موتورهای جستجو را از نمایش صفحه مورد نظر در نتایج جستجو مجاز یا منع کنید.)
 • موتورهای جستجو را از دنبال کردن پیوندها در صفحات خود منع کنید.
 • یک URL متعارف برای جلوگیری از محتوای تکراری مشخص کنید.
 • breadcrumbs را در صفحات خود کنترل کنید.

اگر مایل به تغییر هر یک از تنظیمات پیش فرض هستید، این برگه را باز کنید:

برگه Advanced افزونه Yoast SEO

اگر می‌خواهید از ویژگی Breadcrumbs Title استفاده کنید، باید مطمئن شوید که breadcrumbs متناسب با موضوع شما است یا خیر.

تب Readability

بخش تجزیه و تحلیل تب Readability در افزونه Yoast SEO، سعی می‌کند همان مفهوم را برای انسان‌ها اعمال کند. اساسیعنی سعی می‌کند میزان خوانایی محتوای شما را برای بازدیدکنندگان بسنجد و سپس برای بهبود محتوا پیشنهادهایی ارائه می‌کند. توجه داشته باشید که این پیشنهادات کامل نیستند. بنابراین به کسب امتیاز بالاتر توجه نکنید. اما در کل استفاده از آن راهنمای خوبی است.

تب Readability در افزونه یواست سئو


همانطور که می بینید، افزونه یواست سئو (همچنین موتورهای جستجو) محتوایی را ترجیح می‌دهند که از صدای فعال استفاده می‌کند، قسمت‌های مختلف متن را با عنوان‌های فرعی تقسیم می‌کند و پاراگراف‌ها و جملات را کوتاه نگه می‌دارد. همچنین متوجه خواهید شد که در حالی که روی پست/صفحه خود کار می‌کنید، می‌توانید یک بخش سبز، نارنجی یا قرمز را در بالای صفحه خود ببینید:

امتیاز خوانایی و تجزیه و تحلیل SEO در افزونه Yoast SEO

این به شما یک دید سریع از امتیاز خوانایی و تجزیه و تحلیل SEO شما می‌دهد.

در تب Readability، می‌توانید به‌صورت دستی تنظیم کنید که محتوایتان هنگام اشتراک‌گذاری در فیس‌بوک یا توییتر چگونه به نظر برسد:

تب Readability برای نمایش محتوا در فضای مجازی در افزونه افزونه Yoast SEO

این اطلاعاتی است که یک شبکه اجتماعی به صورت خودکار هنگام اشتراک‌گذاری URL تولید می‌کند. بیشتر اوقات، نیازی به پیکربندی دستی این اطلاعات برای هر پست ندارید زیرا افزونه یواست سئو به طور خودکار آن را بر اساس موارد زیر تولید می کند:

 • عنوان سئوی شما
 • تصویر ویژه محتوای شما
ویژگی تب Readability در افزونه افزونه Yoast SEO


اما اگر می‌خواهید این پیش‌فرض‌ها را لغو کنید، اینجاست که این کار را انجام می‌دهید. با این حال، به خاطر داشته باشید که برای اینکه بتوانید پیش نمایش های اجتماعی محتوای خود را باز کنید، به Yoast Premium نیاز دارید.

تب Schema

تب Schema در افزونه Yoast SEO، برای کمک به موتورهای جستجو برای درک بهتر محتوای شما طراحی شده است. به عنوان مثال، می‌توانید به موتورهای جستجو بگویید که چه نوع صفحه‌ای مانند یک پست پیش‌فرض، یک صفحه درباره ما، یک صفحه پرداخت و موارد دیگر را ایجاد کرده‌اید.

تب Schema در افزونه Yoast SEO


حتی می‌توانید با استفاده از منوی کشویی، یک نوع مقاله را انتخاب کنید. این تب موضوع مقاله شما را مشخص می‌کند.

آموزش خصوصی طراحی سایت و وردپرس به صورت آنلاین

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ با شماره ۰۹۹۹۹۹-۱۵۸-۱۱ در تماس باشید.

پروژه محور - ارتباط مستقیم با مدرس

داشبورد Yoast SEO

اکنون که Yoast SEO را پیکربندی کرده و به خوبی متا باکس را درک کرده اید، بیایید نگاهی به داشبورد بیندازیم. در صفحه اصلی داشبورد، در مورد هر گونه مشکل احتمالی SEO در سایت خود به شما هشدار داده می‌شود:

داشبورد افزونه Yoast SEO

Yoast دستورالعمل‌هایی را برای رفع این مشکلات ارائه می‌دهد. در صورتی که نمی‌خواهید به آن‌ها رسیدگی کنید، می‌توانید اعلان آن را برای همیشه رد کنید.

تب Features

در تب Features، می‌توانید ویژگی‌های خاص افزونه Yoast SEO را فعال یا غیرفعال کنید. برای مثال، اگر Readability analysis در متا باکس Yoast SEO را مفید نمی‌دانید، می‌توانید آن را در اینجا خاموش کنید.

تب Features در افزونه Yoast SEO

همچنین در اینجا می‌توانید دسترسی نویسندگان را نیز فعال/غیرفعال کنید. بخش پیشرفته متا باکس Yoast SEO این امکان را به کاربر می‌دهد که پست‌ها را از نتایج جستجو حذف کند یا موارد متعارف را تغییر دهد. محتوا نیس و نویسنده موظف به انجام این موارد نیست، به همین دلیل فقط ویرایشگران و مدیران به صورت پیش فرض می‌توانند به این موراد دسترسی داشته باشند. انتخاب گزینه “Off” به همه کاربران امکان تغییر این تنظیمات را می‌دهد.

اگر دنبال نقشه‌های سایت XML خود هستید؟ Yoast SEO می‌تواند به شما کمک کند تا به طور خودکار نقشه سایت XML ایجاد کنید که می‌توانید آن را به موتورهای جستجو ارسال کنید.

تب Integrations

اگر تب Yoas Integrations را باز کنید، به صفحه Integrations دیگری هدایت خواهید شد.

تب Integrations در افزونه Yoast SEO

لازم به ذکر است که افزونه Yoast SEO چندین ادغام مختلف را ارائه می دهد، برخی از این ادغام‌ها مانند Zapier و WooCommerce، فقط در Yoast Premium در دسترس هستند. با این حال، مواردی که در دسترس هستند مانند SEMrush و Jetpack را می‌توان در حالت عادی فعال کرد.

تب Webmaster Tools

در این تب، افزونه Yoast SEO می‌تواند به شما کمک کند تا سایت خود را با ابزارهای مختلف وب مستر موتور جستجو، تأیید کنید.

تب Webmaster Tools در افزونه Yoast SEO

این لیست شامل Baidu ،Bing ،Google ،Yandex است. در کنار Webmaster Tools خود، یک برگه Crawl Settings را خواهید دید. این ابزار فقط در Yoast Premium در دسترس است و به شما امکان را می‌دهد که خزیدن سایت خود را اقتصادی‌تر کنید. به عنوان مثال، می‌توانید پیوندهای API باقیمانده، برچسب‌های مولد، پست‌های نظرات و موارد دیگر را حذف کنید. در نهایت، می‌توانید برای بازدید مجدد از ویزارد پیکربندی، به برگه First-time configuration بروید.

کاربرد تب Webmaster Tools در افزونه Yoast SEO

در ادامه، به تنظیمات خود بازگردید تا تنظیمات برگزیده شخصی خود را به روز کرده و نمایش سایت خود را ویرایش کنید تا بهینه سازی داده‌های SEO سایت خود را آغاز کنید.

راهنمای پیشرفته تر افزونه Yoast SEO

تا اینجا ما بخش Yoast General و بخش Integrations را بررسی کرده‌ و با نحوه استفاده از تنظیمات و ویژگی‌های اصلی Yoast SEO آشنا شدیم. با این حال، می‌توانید در نوار کناری افزونه Yoast SEO خود ببینید که بخش‌های دیگری از Yoast پنهان شده است.

نوار کناری افزونه Yoast SEO

در بخش بعدی شما را در رابطه با تنظیمات سئوی Yoast راهنمایی خواهیم کرد.

گزینه‌های Search Appearance

زمانی که می‌خواهید نمودار دانش و داده‌های graph & schema.org خود را ویرایش کنید، می‌توانید از ویزارد پیکربندی برای این کار استفاده کرده و در غیر این صورت نیز می‌توانید در قسمت Search Appearance افزونه Yoast SEO به آن دسترسی داشته باشید. برای ویرایش اطلاعات سازمان و یا افراد، روی تب General کلیک کنید.

گزینه‌های Search Appearance افزونه Yoast SEO

از سال 2019، افزونه Yoast SEO (نسخه +11) از داده‌های ساختار یافته بیشتری نسبت به قبل پشتیبانی می‌کند که به عنوان JSON-LD به کد سایت شما اضافه شده است و از طرحواره سازمان، شخص، وب‌سایت، صفحه وب و مقاله پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید سایت وردپرس خود را با استفاده از ابزار Google Structured Data Testing تست کنید.

ابزار Google Structured Data Testing در افزونه یواست سئو

همچنین Search Appearance راهکارهای عالی برای بهبود سئوی آن پیج سایت شما به صورت خودکار شما ارائه می‌کند. انواع محتواهایی که افزونه Yoast SEO به شما امکان تنظیم قالب‌هایی را به عناوین سئو و توضیحات متا آن‌ها را می‌دهد عبارتند از:

 • نوشته ها
 • صفحات
 • عضویت‌ها
 • آزمون‌ها
 • دوره‌های آموزشی
 • درس‌ها
 • محصولات
 • انواع پست سفارشی
 • طبقه بندی‌ها
 • طبقه بندی‌های سفارشی
 • صفحات آرشیو

می‌توانید این کار را با کلیک و باز کردن بخش مربوطه انجام دهید. به عنوان مثال، بخش پست به این صورت است:

ویرایش پست سایت با کمک افزونه Yoast SEO

چیزی که این بخش را بسیار قدرتمند می‌کند این است که می‌توانید از طیف گسترده ای از متغیرها برای درج پویای اطلاعات موجود در فیلدهای سفارشی استفاده کنید. برای دسترسی به برخی از متداول ترین متغیرها، به سادگی بر روی Insert variable کلیک کنید.

ویرایش تایتل پست سایت با کمک افزونه یواست سئو

در این قسمت، می‌توانید برچسب‌های noindex را برای انواع خاصی از محتوا نیز استفاده کنید. اگر صفحاتی را noindex کنید، گوگل آن نوع محتوا را در نتایج جستجو فهرست نمی‌کند. توجه داشته باشید، در صورتی تنظیمات پیش فرض را تغییر دهید که مطمئن باشید در حال انجام چه کاری هستید و پیامدهای آن چیست. همچنین در انواع محتواها، می‌توانید تعیین کنید که متا باکس افزونه Yoast SEO باید برای محتواهای مخصوصی ظاهر شود یا خیر.

تب Taxonomies

اگر به برگه Taxonomies بروید، می توانید کارهای جالبی برای پاک کردن پیوندهای دائمی سایت خود انجام دهید :

تب Taxonomies در افزونه Yoast SEO

یکی از مفیدترین ویژگی‌ها، گزینه حذف دسته‌بندی از آدرس‌های اینترنتی شما است .

تب Archives

تب Archives به شما این امکان را می‌دهد که آرشیو نویسنده را در نتایج جستجو غیرفعال کنید. به علاوه، می‌توانید بایگانی‌هایی را برای نویسندگان بدون پست در موتورهای جستجو نشان دهید و نحوه نمایش آرشیو نویسنده خود را ویرایش کنید.

تنظیمات Archives افزونه یواست

اگر بیشتر به پایین بروید، می‌توانید کنترل کنید که تاریخ انتشار یک پست وبلاگ در نتایج جستجوی Google نشان داده شود یا نه.

تاریخ انتشار یک پست وبلاگ در نتایج جستجوی Google با افزونه Yoast SEO

اگر محتوای همیشه سبز منتشر می‌کنید، بهتر است این گزینه افزونه یواست سئو را خاموش کنید. اما اگر محتوای سایت به اخبار یا سایر مطالب مربوط به آن مرتبط است، گزینه‌ای کارآمد برای سایت شما به شمار می‌رود.

تب Breadcrumbs

Breadcrumbs یک ویژگی ناوبری است که به شکل زیر است:

تب Breadcrumbs در افزونه Yoast SEO

استفاده از این ابزار به طور کلی برای کمک به کاربران در جهت یابی سایت شما به عنوان نکات مثبت در نظر گرفته می‌شود . شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه با استفاده از افزونه یواست سئو، Breadcrumbs را اضافه کنیم؟
در تب Breadcrumbs، می‌توانید تنظیمات را از طریق افزونه Yoast SEO فعال کنید و نحوه نمایش آنها را در صفحات خود پیکربندی کنید:

تب Breadcrumbs در افزونه یواست سئو

اگر به پایین این بخش بروید، می‌توانید Breadcrumbs را برای موضوع خود فعال کنید. اگرچه، این تنظیمات برای مواردی که از طریق ویجت یا کد کوتاه ایجاد شده باشند اعمال نمی‌شود.

فعال کردن تب Breadcrumbs در افزونه یواست سئو

در مواقع دیگر، ممکن است لازم باشد یک قطعه کد کوچک را به موضوع خود اضافه کنید تا بتوانید با ویژگی breadcrumb به درستی کار کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد سئو Breadcrumbs می‌توانید مستقیماً به Yoast مراجعه کنید.

تب RSS

تب RSS در افزونه یواست سئو به شما این امکان را می‌دهد که محتوای اضافی را قبل یا بعد از پست خود در فید RSS خود وارد کنید. علاوه بر آن، می‌توانید از برخی متغیرها برای درج پویای اطلاعات استفاده کنید.

تب RSS در افزونه Yoast SEO

به این ترتیب موتورهای جستجو می‌توانند سایت شما را به عنوان منبع اصلی محتوا به درستی شناسایی کنند.

بخش Social

در بخش Social افزونه Yoast SEO می‌توانید تنظیمات کلی‌تری را برای نحوه تعامل سایت خود با شبکه‌های اجتماعی مختلف پیکربندی کنید. بیشتر اوقات، بهتر است این موارد را به همان شکلی که هستند منتشر کنید.

تنظیمات Accounts افزونه یواست

یکی از ویژگی‌های مثبت افزونه Yoast SEO این است که شما فقط به فیس بوک و توییتر محدود نمی‌شوید، شما می‌توانید تمام پروفایل‌های اجتماعی خود از جمله اینستاگرام، یوتیوب و لینکدین را در اینجا سازماندهی کنید.

گزینه tools

در نهایت، قسمت Tools به شما امکان را می‌دهد به انواع مختلف ویرایشگرها و همچنین گزینه‌های برون بری یا درون ریزی تنظیمات Yoast SEO خود دسترسی داشته باشید.

استفاده از بخش tools افزونه Yoast

یکی از کارهای مفیدی که می‌توانید در قسمت tools انجام دهید، این است که می‌توانید فایل robots.txt سایت وردپرس خود را مستقیماً از داشبورد خود ویرایش کنید، به صورتی که نیازی به SFTP در سایت شما نباشد.

اگر روی ویرایشگر فایل کلیک کنید، افزونه یواست سئو به شما کمک می‌کند تا یک فایل robots.txt ایجاد کنید (اگر قبلا این کار را نکرده اید). و هنگامی که فایل را در اختیار دارید، Yoast به شما اجازه می دهد آن را همانجا در داشبورد خود ویرایش کنید.

تنظیمات Robots.txt افزونه یواست

افزونه Yoast SEO به شما امکان می دهد فایل robots.txt خود را از داشبورد خود ویرایش کنید. اگر گزینه ویرایشگر فایل را نمی بینید، دو حالت وجود دارد.

 1. فایل htaccess یا پوشه موجود در Nginx روی سرور وب شما قابل نوشتن نیست. (برای کمک در این زمینه می‌توانید با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.)
 2. نصب وردپرس شما دارای ویرایش فایل غیرفعال است.

تب Premium

آخرین قسمت از نسخه رایگان افزونه Yoast SEO تب Premium است. در اینجا، می‌توانید افزونه‌های جداگانه Yoast مانند SEO SEO و WooCommerce SEO را خریداری کنید. همچنین می‌توانید کل بسته Yoast Premium را برای دسترسی به عبارات کلیدی مرتبط، پیش‌نمایش‌های اجتماعی و پشتیبانی 24/7 انتخاب کنید.

تب Premium افزونه Yoast SEO

با Yoast Premium، می‌توانید به دو بخش دیگر نیز دسترسی داشته باشید. SEO Workouts شما را با “workouts” گام به گام هدایت می‌کند تا وب‌سایت خود را به بهترین شکل سئو نمایید. به عنوان مثال، افزونه Yoast SEO می‌تواند لینک‌های داخلی را به پست‌ها/صفحه‌های شما اضافه کند و مهم‌ترین محتوای شما را در رتبه بالاتری قرار دهد. همچنین با Yoast Redirects نیز می‌توانید به راحتی تغییر مسیرهای ساده و تغییر مسیرهای regex را تنظیم کنید.

جمع بندی

سئو بخش مهمی از بهتر دیده شدن وب‌سایت شما در موتورهای جستجو بوده که تا حدودی پیچیده است. افزونه Yoast SEO یک افزونه عالی برای افزودن به و‌ب‌سایت وردپرس شما است تا سئو سایت شما را بهبود ببخشد.

اکثر گزینه‌های افزونه یواست سئو عبارتند از “set it and forget”. بنابراین، هنگامی که همه چیز را پیکربندی کردید، تنها قسمتی که به صورت روزمره از آن استفاده خواهید کرد، متا باکس Yoast SEO است. با این حال، ممکن است بخواهید به تنظیمات Readability و Social نیز بپردازید تا محتوای خود را بیشتر بهینه کنید. در این مقاله سعی کردیم نحوه استفاده از افزونه Yoast SEO در وردپرس را به طور کامل به شما آموزش دهیم. امیدوارم برای شما مفید بوده باشد.

خدمات طراحی سایت

طراحی سایت مطابق با استانداردهای روز برنامه‌نویسی، به همراه آموزش استفاده و ۶ ماه پشتیبانی رایگان