اتصال اکانت ایمیل هاست سی پنل به جیمیل

آموزش 0 تا 100 اتصال اکانت ایمیل هاست به جیمیل ( cPanel )

در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل آشنا کنیم، متاسفانه استفاده از سرویس وب‌میل و کلاینت‌های پیش‌فرض قابل استفاده در cPanel برای صاحبان وب‌سایت چندان خوشایند نیست، چرا که هیچکدام از ابزارهای پیش‌فرض دارای رابط کاربری مناسبی نیستند، در صورتی که مدیر یک وب سایت هستید و داخل هاست خود چند اکانت ایمیل دارید، راهکارهای زیادی برای برسی و مدیریت ایمیل‌های دریافتی وجود دارد.

برای مثال می‌توانید هر روز وارد وب‌میل هر اکانت ایمیل که در هاست سی‌پنل سایت وجود دارد شده و ایمیل‌های خود را چک کنید. ولی برای مدیریت اکانت‌های ایمیل سایت، می‌توان از راه حل ساده‌تری مانند اتصال اکانت ایمیل هاست به Gmail یا outlook نیز استفاده کرد. با استفاده از این روش می‌توانید تمامی اکانت‌های ایمیل وب سایت را در کم‌ترین زمان مدیریت کرده و دیگر نیازی نیست که هر روز برای چک کردن ایمیل‌های دریافتی خود وارد وب میل هاست شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید چگونه حساب ایمیل هاست سی پنل خود را به جیمیل متصل کنید.

تنظیمات و نحوه ایجاد حساب ایمیل در سی پنل

برای اتصال ایمیل هاست به جیمیل، ابتدا باید در cPanel سایت یک حساب ایمیل وارد نمایید. در صورتی که قبلا به هاست سی پنل ایمیل دادید، این مرحله را نادیده بگیرید و به مرحله 2 بروید.

اگر قبلاً یک حساب ایمیل در هاست سی پنل راه‌اندازی نکرده‌اید، وارد حساب سی پنل خود شوید و در زیر عنوان Email بر روی نماد Email Accounts را جستجو کنید.

تنظیم حساب ایمیل در سی پنل برای اتصال ایمیل هاست به جیمیل

روی این نماد کلیک کرده تا به صفحه حساب‌های ایمیل هدایت شوید. در این صفحه در بالای صفحه، چندین مشاهده خواهید کرد. برای ایجاد یک حساب ایمیل جدید در هاست سی پنل، روی تب Add Email Account کلیک کنید. در اینجا فرمی را مشاهده خواهید کرد. شما باید این را با آدرس ایمیل، رمز عبور و سهمیه صندوق پستی مورد نظر خود (یعنی فضای ذخیره سازی) پر کنید.

ایجاد یک حساب ایمیل جدید در هاست سی پنل

پس از پر کردن این فرم، روی ایجاد حساب کلیک کنید. الان شما یک حساب ایمیل جدید دارید و می‌توانید این ایمیل هاست را جیمیل خود متصل نمایید.

سپس بر روی تب Email Accounts کلیک کرده تا حساب ایمیلی را که به تازگی راه اندازی کرده‌اید مشاهده کنید. اگر می خواهید حساب ایمیل خود را مشاهده کنید، روی Access Webmail کلیک کنید.

مشاهده حساب ایمیل جدید در هاست سی پنل

در صفحه بعد، برنامه‌های ایمیل وب و سی پنل را مشاهده خواهید کرد. اگر روی یکی از این گزینه ها کلیک کنید به صندوق ورودی خود منتقل می‌شوید.

پیدا کردن جزئیات پیکربندی ایمیل

پس از راه اندازی حساب ایمیل خود برای اتصال ایمیل هاست به Gmail، باید جزئیات پیکربندی ایمیل خود را پیدا کنید. برای انجام این کار، به تب Email Account برگردید و روی Connect Devices کلیک کرده و سپس روی Set Up Mail Client کلیک کنید.

پیدا کردن جزئیات پیکربندی ایمیل

وقتی وارد یک صفحه جدید شدید، در این صفحه به پایین اسکرول کرده تا زمانی که بخشی به نام Mail Client Manual Settings را پیدا کنید.

تنظیمات امن SSL/TLS برای اتصال ایمیل هاست به جیمیل

در کادر آبی تنظیمات امن SSL/TLS و در کادر زرد تنظیمات Non-SSL را مشاهده خواهید کرد. در این آموزش، ما روی تنظیمات در کادر آبی تمرکز خواهیم کرد زیرا SSL امن تر است.

جزئیات این صفحه برای اتصال ایمیل هاست به جیمیل بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید که این صفحه را در یک برگه برای مراجعات بعدی باز نگه دارید.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل

اکنون باید تصمیم بگیرید برای متصل شدن ایمیل هاست به جیمیل، می‌خواهید حساب ایمیل هاست سی پنل خود را به یک حساب جیمیل که در حال حاضر موجود است متصل کرده یا اینکه می‌خواهید برای این حساب ایمیل به طور مخصوص یک حساب جیمیل جدید ایجاد کنید.

اگر تصمیم دارید یک حساب جیمیل جدید برای اتصال ایمیل هاست به جیمیل راه اندازی کنید، باید یک حساب جیمیل به همراه یک آدرس ایمیل جدید جیمیل راه اندازی کنید. اگر نمی خواهید، لازم نیست از این آدرس ایمیل جدید استفاده کنید.

هنگامی که وارد جیمیل شدید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کردید، روی دکمه cog کلیک کنید و روی تنظیمات کلیک کنید.

متصل شدن ایمیل هاست به جیمیل

در صفحه تنظیمات، روی تب Accounts and Import کلیک کنید، به دنبال گزینه Check mail from other accounts بگردید. روی پیوند افزودن یک حساب ایمیل در کنار این کلیک کنید.

افزودن یک حساب ایمیل برای اتصال به جیمیل

در ادامه یک پنجره کوچک زرد رنگ ظاهر می‌شود. ابتدا آدرس ایمیل مرتبط با حسابی را که می خواهید به حساب جیمیل خود اضافه کنید وارد کرده سپس روی Next کلیک کنید.

وارد کردن آدرس حساب ایمیل برای اتصال به جیمیل

در مرحله بعد برای اتصال ایمیل هاست به جیمیل، باید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید حساب‌ها را با Gmailify پیوند دهید یا اینکه می‌خواهید ایمیل‌ها را از حساب دیگری وارد کنید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، نمی‌توان Gmailify را انتخاب کرد که با ارائه دهنده آن در دسترس نیست، اما این موضوع مهمی نیست، زیرا می‌توان به جای آن گزینه دوم را انتخاب کرد. سپس روی Next کلیک کنید.

پیوند حساب ایمیل به Gmailify

در صفحه بعد، باید برخی از جزئیات حساب ایمیل خود را اضافه کنیم. برای یافتن این جزئیات و متصل کردن ایمیل هاست به جیمیل، باید به برگه ای که جزئیات پیکربندی ایمیل خود را در آن دارید بازگردید.

نام کاربری شما معمولا آدرس ایمیل شما است و رمز عبور شما رمز عبوری است که هنگام راه اندازی این حساب ایمیل ایجاد کرده اید. سرور POP شما سرور ورودی و پورت پورت POP3 است.

جزئیات حساب ایمیل

مانند تصویر زیر اطلاعات خود را به فرم اضافه کنید:

وارد کردن اطلاعات اکانت ایمیل

هنگام بازیابی نامه حتما از اتصال امن (SSL) استفاده کنید. اگر پیام‌های دریافتی را برچسب‌گذاری کنید، فقط یک برچسب کوچک در کنار هر ایمیل در صندوق ورودی شما وجود دارد که از این آدرس آمده است. اگر پیام‌های دریافتی را بایگانی کنید، در صندوق ورودی شما ظاهر نمی‌شوند. اکر تیک این کادر را نزنید، ایمیل‌‍ها را در صندوق ورودی خود را می‌بینید.

هنگامی که وارد کردن مشخصات خود را تمام کردید، روی افزودن حساب کلیک کنید. اگر تمام اطلاعات شما درست باشد به صفحه بعدی منتقل خواهید شد.

آموزش خصوصی طراحی سایت و وردپرس به صورت آنلاین

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ با شماره ۰۹۹۹۹۹-۱۵۸-۱۱ در تماس باشید.

پروژه محور - ارتباط مستقیم با مدرس

در اینجا از شما سوال می شود که آیا می خواهید با استفاده از آدرس ایمیل هاست سی پنل، از حساب جیمیل خود ایمیل دریافت یا ارسال کنید. Yes را انتخاب کرده ایمیل هاست به جیمیل متصل شود و سپس روی Next کلیک کنید.

آیا می‌خواهید ایمیل هاست به جیمیل متصل شود؟

در صفحه بعد نام خود را وارد کنید. این نام مرتبط با هر ایمیلی بوده که به جیمیل متصل می‌شود. وقتی کارتان تمام شد، روی Next Step کلیک کنید.

وراد کردن نام خود در اکانت ایمیل

در صفحه بعد، باید جزئیات بیشتری در مورد حساب ایمیل خود وارد کنید تا ایمیل هاست به جیمیل متصل شود. مجدداً به برگه‌ای که در آن همه تنظیمات سرویس گیرنده ایمیل خود را دارید برگردید.

این بار باید به جزئیات سرور خروجی نگاه کنید. سرور SMTP شما معمولا آدرس وب سایت شما است و پورت شما پورت SMTP است که در نمودار زیر نشان داده شده است. نام کاربری شما فقط آدرس ایمیل شما است و رمز عبور شما رمز عبوری است که هنگام تنظیم حساب ایمیل خود ایجاد کرده‌اید.

 جزئیات سرور خروجی حساب ایمیل

مشابه عکس زیر جزئیات خود را به فرم اضافه کنید.

وارد کردن جزئیات سرور خروجی حساب ایمیل

اطمینان حاصل کنید که با استفاده از SSL اتصال امن را انتخاب کرده‌اید و سپس روی افزودن حساب کلیک کنید. در نهایت یک کد تایید برای اتصال ایمیل هاست به جیمیل، به آدرس ایمیلی که به حساب جیمیل خود اضافه کردید ارسال می‌شود. پس از دریافت ایمیل، کد را پیدا کرده و در اینجا وارد کنید، سپس بر روی Verify کلیک کنید.

وارد کردن کد ارسال شده به ایمیل

اگر کد صحیح را وارد کرده باشید، پنجره پاپ آپ بسته می‌شود. این بدان معناست که فرآیند اتصال حساب ایمیل هاست سی پنل شما کار کرده و ایمیل هاست به جیمیل متصل شده است.

حالا وقتی وارد تنظیمات می‌شوید و به تب Accounts and Import نگاه می‌کنید، می‌بینید که حساب ایمیل هاست به جیمیل شما متصل شده است و می‌توانید از حساب ایمیل هاست سی پنل خود ایمیل بفرستید و چک کنید.

نمایش متصل شدن ایمیل هاست به جیمیل

توصیه می‌کنم برای اطمینان از اتصال ایمیل هاست به جیمیل و دریافت ایمیل‌ها، ایمیلی به حساب ایمیل cPanel خود ارسال کنید و همچنین با استفاده از آدرس ایمیل cPanel خود پاسخ دهید.

شاید ایمیل‌های حساب سی پنل شما در پوشه اسپم شما قرار بگیرد، اما وقتی ایمیل‌های حساب ایمیل cPanel خود را به‌عنوان اسپم علامت‌گذاری می‌کنید، Gmail یاد می‌گیرد و شروع به قرار دادن این ایمیل‌ها مستقیماً در صندوق ورودی شما می‌کند.

هنگامی که یک ایمیل جدید می‌نویسید، متوجه یک فلش کشویی در کنار آدرس ایمیل From می شوید. برای تغییر آدرس ایمیلی که می‌خواهید پیام خود را از آن ارسال کنید، روی این کلیک کنید.

تغییر آدرس ایمیل برای فرستادن پیام

احراز هویت آدرس ایمیل

وقتی ایمیل هاست به جیمیل متصل شد، ایمیلی را با استفاده از آدرس ایمیل سی پنل خود ارسال کنید، گیرنده ایمیل ممکن است هشداری ببیند که می گوید ایمیل تأیید نشده است. در جیمیل، ایمیل‌های احراز هویت نشده یک نماد علامت سوال به شکل زیر نمایش می‌دهند:

نماد علامت سوال در جیمیل

اگر گیرنده ماوس را روی این علامت سوال قرار دهد، چیزی مانند “Gmail نتوانست تأیید کند که {INSERT DOMAIN NAME} واقعاً این پیام اسپم (هرزنامه) است یا خیر. برای برطرف کردن این مشکل باید آدرس ایمیل خود را از طریق سی پنل تأیید و احراز هویت کنید. برای این منظور باید به حساب ایمیل خود بروید و به دنبال نماد Authentication در زیر عنوان ایمیل بگردید سپس روی آن کلیک کنید.

احراز هویت آدرس ایمیل

سپس به صفحه‌ای می‌روید که دو راه برای احراز هویت آدرس ایمیل شما وجود دارد.

  • DKIM
  • SPF. Gmail

بهتر است که DKIM استفاده کنید. در زیر عنوان DKIM، روی فعال کردن کلیک کنید.

استفاده از DKIM برای احراز هویت آدرس ایمیل هاست سی پنل

پس از فعال کردن DKIM ممکن است چند اخطار در این صفحه مشاهده کنید که نشان می‌دهد دامنه شما احراز هویت نمی‌شود. نگران نباشید؛ این پیام ها معمولا بعد از چند ساعت ناپدید شده و ایمیل شما احراز هویت می‌شود.

پس از احراز هویت ایمیل شما، هنگامی که ایمیلی ارسال می‌کنید، گیرنده دیگر نماد علامت سوال را در جیمیل نمی‌بیند.

مشاهده نماد عمومی پس از دریافت ایمیل

انتخاب عکس نمایه برای آدرس ایمیل

این مرحله اختیاری است. همانطور که قبلا ذکر شد، پس از اتصال ایمیل هاست به جیمیل و احراز هویت ایمیل خود، در صورتی که عکسی برای عکس نمایه انتخاب نکرده باشید فقط نماد عمومی را خواهید دید. برای اینکه این نماد را در جیمیل تغییر دهید تا نماد دلخواه شما نمایش داده شود، باید یک حساب Google جدید با استفاده از آدرس ایمیل سی پنل خود راه اندازی کنید.

برای انجام این کار، به صفحه ثبت نام حساب Google بروید. نام خود را وارد کنید و سپس به جای وارد کردن یک آدرس ایمیل جدید، روی استفاده از آدرس ایمیل فعلی من کلیک کنید. سپس آدرس ایمیل هاست سی پنل را که به اکانت جیمیل خود متصل کرده‌اید را وارد کرده و رمز عبور را انتخاب کنید. وقتی کارتان تمام شد، روی Next کلیک کنید.

 صفحه ثبت نام حساب Google برای ورود به آدرس ایمیل سی پنل

یک کد تأیید به آدرس ایمیلی که به تازگی وارد کرده اید ارسال می‌شود و برای تکمیل تنظیمات حساب خود باید این کد را وارد کنید.

وقتی تنظیمات حساب خود را تمام کردید، روی عکس نمایه پیش فرض در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. با این کار یک پاپ آپ کوچک باز می‌شود. در اینجا، روی نسخه بزرگ عکس پروفایل پیش فرض کلیک کنید و سپس تصویری را که می‌خواهید به عنوان عکس نمایه خود استفاده کنید، انتخاب کنید.

انتخاب عکس نمایه برای آدرس ایمیل

پس از انتخاب تصویر و برش آن، روی تنظیم به عنوان عکس پروفایل کلیک کرده و عکس را انتخاب کنید.

جمع بندی

در این مقاله نحوه اتصال اکانت‌ ایمیل هاست به جیمیل را آموزش دادیم تا بتوانید تمام اکانت‌های ایمیلی که داخل هاست وبسایت قرار دارد را در کمترین زمان و به صورت یکجا در حساب جیمیل خود بررسی کنید. همانطور که گفتیم اتصال ایمیل هاست به جیمیل ساده‌ترین راه برای مدیریت ایمیل‌های دریافتی است. امیدوارم برای شما مفید بوده باشد.

خدمات طراحی سایت

طراحی سایت مطابق با استانداردهای روز برنامه‌نویسی، به همراه آموزش استفاده و ۶ ماه پشتیبانی رایگان