انتقال صفحات رسانه به پست اصلی وردپرس

انتقال صفحات رسانه به پست اصلی وردپرس

در وردپرس 6.4 به بعد تغییرات قابل توجهی در مورد انتقال صفحات رسانه به پست اصلی وردپرس و نحوه مدیریت آن‌ها ایجاد شده است. لازم به ذکر است که برای نسخه‌های جدید وردپرس، صفحات پیوست کاملا به صورت پیش‌فرض غیرفعال هستند.

کاربرانی که اخیراً سایت خود را در وردپرس 6.4 یا جدیدتر راه اندازی کرده‌اند صفحات رسانه آن‌ها غیرفعال است. با این وجود، اگر سایت شما قدیمی بوده ولی اکنون وردپرس آن را به نسخه 6.4 به روزرسانی کرده‌اید، صفحات پیوست سایت فعال بوده و می‌توان به صورت دستی به تنظیمات این صفحات رفت و آن‌ها را غیرفعال کرد انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینید این صفحات در سایت شما فعال است یا خیر؟ همچنین انتقال صفحات رسانه به پست اصلی وردپرس چگونه انجام می‌شود؟

بررسی فعال بودن صفحات رسانه

ابتدا به کتابخانه رسانه وردپرس خود بروید، روی هر فایل رسانه‌ای کلیک کنید و به دنبال این پیوند بگردید:

بررسی فعال بودن صفحات رسانه
  • اگر پیوند بالا وجود دارد، روی آن کلیک کرده تا به یک صفحه استاندارد وردپرس بروید که فقط فایل ضمیمه در آن تعبیه شده است، اگر این فایل وجود داشت یعنی صفحات رسانه فعال است.
  • اگر پیوندی وجود نداشت یا «view media file» نمایش داده شد، یعنی صفحات پیوست را از قبل غیرفعال بوده است.

دلایل غیرفعال کردن صفحات پیوست به طور کامل

قبلا وردپرس به طور خودکار برای هر فایل آپلود شده، یک صفحه پیوست ایجاد می‌کرد. به عنوان مثال، فرض کنید به یک پست منتشر شده سه تصویر اضافه کردید. در این شرایط وردپرس به طور خودکار چهار URL (ه آدرس برای تصاویر و یکی برای پست اصلی) ایجاد می‌کند. این ویژگی اغلب منجر به ایجاد صفحات غیرضروری می‌شد و سایت و نتایج موتور جستجوی شما را بدون ارزش افزوده به هم می‌ریخت.

غیرفعال کردن صفحات رسانه، مدیریت محتوا را ساده می‌کند و به طور یکسان کیفیت کلی نتایج جستجو را برای کاربران و صاحبان سایت بهبود می‌بخشد. غیرفعال کردن این صفحات یک تنظیم کوچک اما تاثیرگذار بر روی افزایش سئو سایت بوده، به همین دلیل باید در حین کار با سایت وردپرس خود حتما آن را به خاطر داشته باشید و آن را غیرفعال کنید. در ادامه نحوه غیر فعال کردن و انتقال صفحات رسانه به پست اصلی وردپرس را بررسی خواهیم کرد.

نحوه غیرفعال کردن و انتقال صفحات رسانه

قبلا اکثر افراد از افزونه‌های وردپرس برای غیرفعال کردن این صفحات استفاده می‌کردند. خوشبختانه افزونه‌های سئو دارای ویژگی‌های زیادی برای انجام کارهای مختلف با صفحات پیوست هستند، اما اخیرا می‌توان از راه راحت‌تر و سریع‌تری این صفحات را غیر فعال کرد.

در حال حاضر، سریع‌ترین و بهترین راه برای غیرفعال کردن صفحات رسانه به منظور افزایش رتبه سئو سایت و داشتن ساختاری تمیز برای سایت، رفتن به صفحه options.php سایت و انجام یک ویرایش سریع در آنجا است. توجه داشته باشید که در این مرحله نیازی نیست فایل را به صورت دستی ویرایش کنید، فقط باید به wp-admin خود بروید و به سادگی “options.php” را در انتهای URL خود اضافه کنید. مثلا:

آموزش خصوصی طراحی سایت و وردپرس به صورت آنلاین

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ با شماره ۰۹۹۹۹۹-۱۵۸-۱۱ در تماس باشید.

پروژه محور - ارتباط مستقیم با مدرس

https://YOURSITE.COM/wp-admin/options.php

از نظر فنی می‌توان گفت این فایل، یک فایل مهم برای عملکرد کلی وردپرس است. اگر در اینجا 100% راحت نیستید، بهتر است از قبل از سایت یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

سپس ابتدای آن صفحه خط wp_attachment_pages_enabled این وجود دارد.

انتقال صفحات رسانه

در آنجا به سادگی 1 را به 0 تغییر دهید و وی ذخیره تغییرات کلیک کنید. به محض ایجاد این تغییر، صفحات پیوست غیرفعال می‌شوند و انتقال صفحات رسانه به پست اصلی وردپرس (URL خام خود پیوست) انجام می‌شوند.

انتقال صفحات پیوست

استفاده از افزونه برای انتقال صفحه پیوست وردپرس

از افزونه هم برای انتقال صفحه پیوست یا رسانه وردپرس استفاده کنید، یکی از بهترین افزونه‌ها برای انجام این کار افزونه رنک‌مث در وردپرس است، افزونه Rank Math SEO یک افزونه بهینه سازی سئو در وردپرس می‌باشد که دارای محبوبیت بالایی بین کاربران است.

انتقال صفحات پیوست با رنک مث

برای انتقال صفحه پیوست از طریق این افزونه، ابتدا افزونه را از مخزن وردپرس نصب کنید و پس از فعال‌سازی افزونه، در منوی پیشخوان وارد تنظیمات افزونه شوید روی تنظیمات عمومی کلیک کنید، در تب پیوندهای صفحه‌ای که مشاهده خواهید کرد تغییر مسیر پیوست‌ها را فعال نمایید.

جمع بندی

در این مقاله نحوه انتقال صفحات رسانه به پست اصلی وردپرس یا غیرفعال کردن صفحات پیوست وردپرس را بررسی کردیم و گفتیم چرا باید این صفحات را غیرفعال کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.

خدمات طراحی سایت

طراحی سایت مطابق با استانداردهای روز برنامه‌نویسی، به همراه آموزش استفاده و ۶ ماه پشتیبانی رایگان